História spoločnosti

Spoločnosť Béres Pharmaceuticals patrí medzi najznámejšie a najrenomovanejšie firmy v Maďarsku. Je pomenovaná po legendárnom vynálezcovi, Dr. Józsefovi Béresovi st., ktorého slávny vynález vplyvu stopových prvkov na činnosť ľudského organizmu, stál pri kolíske vzniku tejto významnej spoločnosti, ktorá pôsobí na medzinárodnej scéne viac ako 20 rokov. Pod vedením rodiny Béresovcov si zachovala svoju nezávislosť, autenticitu, popularitu a ľudskosť a obstála aj na náročnom globálnom trhu. Dnes sú výrobky Béres Pharmaceuticals rozšírené po celom svete a používajú ich milióny ľudí, od najmladších po najstaršie generácie.

 

Základný produkt, ktorý zahájil vývoj a výskum ďalšieho množstva produktov, sú Bérešove kvapky. Zrodili sa v roku 1972 po tvrdej a usilovnej práci mimoriadne talentovaného biológa a výskumníka Dr. Józsefa Béresa. Bérešove kvapky sú unikátnym výživovým doplnkom, obsahujúcim stopové prvky. Pomáhajú udržiavať a obnovovať rovnováhu fungovania ľudského organizmu, zlepšujú imunitný systém a podporujú prirodzené obranné mechanizmy. Používajú sa ako doplnok pri liečbe pacientov s onkologickými ochoreniami na zlepšenie ich celkového stavu a pohody.

 

Cesta Dr. Józsefa Béresa nebola priamočiara. Komunistický režim v Maďarsku jeho vynález dlho odmietal. Správy o priaznivom účinku jeho kvapiek sa rýchlo šírili a čoraz viac chorých sa na neho obracalo s prosbou o pomoc. Dr. Béres ostal verný svojmu poslaniu pomáhať ľudom a svoje kvapky rozdával zadarmo, aj napriek nesúhlasu vlády. Boj o registráciu tohto lieku bol zavŕšený v roku 1978, aj vďaka obrovskému tlaku zo strany verejnosti.

 

Rodina Béresovcov si uvedomila, že na efektívnu výrobu, popularizáciu a distribúciu kvapiek je potrebné založiť podnik. Využila zmenu politickej situácie a v roku 1989 založila spoločnosť Beres sro. Zakrátko nato televízia odvysielala trezorový dokument o Dr. Béresovi a jeho kvapkách. Tento dokument preslávil kvapky behom jednej noci. Dlhé rady čakajúcich pred lekárňami odštartovali dodnes stúpajúce predaje Bérešových kvapiek. V roku 2000 získali kvapky štatút lieku. Práca Dr. Józsefa Béresa st. bol ocenená najprestížnejším maďarským ocenením za vedeckú prácu – Széchenyiho cenou.

 

Úspech Bérešových kvapiek a výrazná popularita značky Béres povzbudila rodinu k ďalšiemu budovaniu a rozvíjaniu spoločnosti. Portfólio bolo obohatené o ďalších 50 nových produktov. Okrem Maďarska boli tieto produkty uvedené aj na trhoch v okolitých štátoch. Béres Pharmaceuticals sa stala v Maďarsku lídrom na trhu v piatich trhových segmentoch.

 

Rozvoj spoločnosti je viditeľný aj z nárastu počtov zamestnancov. V roku 1989 mala spoločnosť 10 zamestnancov a dnes ich v rôznych spoločnostiach, patriacich do skupiny, pracuje takmer 500. Vedecký a humánny príklad zakladateľa Dr. Józsefa Béreša st., je odkazom aj pre jeho nasledovníkov. Jeho syn, Dr. József Béreš mladší je prezidentom firmy Béres Pharmaceuticals od roku 2000. Jeho manželka, Klára Béres je členkou predstavenstva, riaditeľkou komunikácie a prezidentkou nadácie, ktorá už 15 rokov pomáha ľuďom v núdzi, podporuje vzdelávanie a kultúru.

 

"V zdravom tele sídli zdravý duch. Preto ak chceme urobiť svet lepším, musíme začať pri sebe, pri svojom vlastnom zdraví. A tomu sme zasvätili celé naše snaženie."

 

Dr. József Béres

Béres STORYBéres STORYBéres STORYBéres STORYBéres STORYBéres STORY